2775249
Phoenix Contact
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2775249 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2775249 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2775249 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | CONN TERM BLK FEED THROUGH GRAY |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $19.32 | $18.789 | $17.56 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $16.155 | $14.926 | $14.224 | |||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge or Range - mm²: | 0.2-6mm² |
|---|---|
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Voltage - UL: | - |
| Voltage - IEC: | 630V |
| Type: | Feed Through |
| Termination Style: | Screw |
| Terminal - Width: | 6.2mm |
| Stripping Length: | 8mm |
| Series: | CLIPLINE UDK |
| Other Names: | 277-3611 2775249-ND UDK 4-DUR 249 UDK4-DUR249 |
| Number of Positions: | 4 |
| Number of Levels: | 1 |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-2 |
| Material - Insulation: | Polyamide (PA), Nylon |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | - |
| Features: | Resistor, 249 ohm |
| Disconnect Type: | - |
| Detailed Description: | Terminal Block Connector 4 Position Feed Through Gray |
| Color: | Gray |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2775249, use the request quote form to request 2775249 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2775249.The price and lead time for 2775249 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2775249.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


