2764373
Phoenix Contact
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2764373 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2764373 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2764373 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | EG67,5-AB/ABSGN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.35 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Housing |
|---|---|
| Size / Dimension: | 2.657" W (67.50mm) |
| Series: | EG |
| Other Names: | 2764373-ND 277-9294 EG67,5-AB/ABSGN EG675ABABSGN |
| Material: | Plastic, ABS |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| For Use With/Related Products: | 67.5mm Wide Housing |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Plastic, ABS Housing 2.657" W (67.50mm) Green |
| Color: | Green |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2764373, use the request quote form to request 2764373 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2764373.The price and lead time for 2764373 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2764373.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

