275X2-501N16A-00
IXYS RF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 275X2-501N16A-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 275X2-501N16A-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 275X2-501N16A-00 |
|---|---|
| Manufacturer | IXYS RF |
| Description | RF MOSFET 2 N-CHANNEL DE275 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 20 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $33.10 | $30.615 | $26.147 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 500V |
|---|---|
| Transistor Type: | 2 N-Channel (Dual) |
| Supplier Device Package: | DE275 |
| Series: | DE |
| Power - Output: | 1180W |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SMD, Flat Lead Exposed Pad |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Gain: | - |
| Frequency: | - |
| Detailed Description: | RF Mosfet 2 N-Channel (Dual) 1180W DE275 |
| Current Rating: | 16A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 275X2-501N16A-00, use the request quote form to request 275X2-501N16A-00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 275X2-501N16A-00.The price and lead time for 275X2-501N16A-00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 275X2-501N16A-00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


