2756-1000(BLK)
Daburn
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2756-1000(BLK) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2756-1000(BLK) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2756-1000(BLK) |
|---|---|
| Manufacturer | Daburn |
| Description | CABLE SPEAKER 5COND 20AWG 1000' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $181.80 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 20 AWG |
|---|---|
| Voltage: | 300V |
| Usage: | Audio-Video, Home |
| Shield Type: | - |
| Shield Material: | - |
| Shield Coverage: | - |
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Number of Conductors: | 5 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 1000.0' (304.8m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.0160" (0.406mm) |
| Jacket (Insulation) Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.175" (4.45mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 5 Conductor Speaker Cable Black 20 AWG 1000.0' (304.8m) |
| Conductor Strand: | 10/30 |
| Conductor Material: | Copper, Tinned |
| Conductor Insulation: | - |
| Cable Type: | Speaker |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2756-1000(BLK), use the request quote form to request 2756-1000(BLK) pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2756-1000(BLK).The price and lead time for 2756-1000(BLK) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2756-1000(BLK).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


