275-101N30A-00
IXYS RF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 275-101N30A-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 275-101N30A-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 275-101N30A-00 |
|---|---|
| Manufacturer | IXYS RF |
| Description | RF MOSFET N-CHANNEL DE275 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 30 pcs | 120 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $37.58 | $31.945 | $29.69 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 100V |
|---|---|
| Transistor Type: | N-Channel |
| Supplier Device Package: | DE275 |
| Series: | DE |
| Power - Output: | 550W |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Gain: | - |
| Frequency: | - |
| Detailed Description: | RF Mosfet N-Channel 550W DE275 |
| Current Rating: | 30A |
| California Prop 65: | Warning Information WARNING: This product can expose you to chemicals including Chemicals which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65warnings.ca.gov. |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 275-101N30A-00, use the request quote form to request 275-101N30A-00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 275-101N30A-00.The price and lead time for 275-101N30A-00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 275-101N30A-00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


