2701043
Phoenix Contact
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2701043 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2701043 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2701043 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | CONTROL LOGIC 6 IN 4 OUT 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $125.00 | $115.001 | $106.25 | |||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.706 lb (320.24g) |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 24VDC |
| Software: | nanoNavigator |
| Series: | Nanoline |
| Other Names: | 2701043-ND 277-2648 NLC-050-024D-06I-04QRD-05A |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 60°C |
| Number of Outputs and Type: | 4 - Relay |
| Number of Inputs and Type: | 6 - Digital |
| Number Of Characters Per Row: | - |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP20 |
| Features: | - |
| Expandable: | 3 Modules Max |
| Display Type: | No Display |
| Communications: | Option Cards Available |
| Approvals: | cUL, cULus, UL |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2701043, use the request quote form to request 2701043 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2701043.The price and lead time for 2701043 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2701043.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

