27009
Wiha
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 27009 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 27009 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 27009 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | SCREWDRVR SLOT 0.35X0.9MM 3.72" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.14 lb (63.5g) |
|---|---|
| Tool Type: | Screwdriver |
| Tip - Type: | Slotted |
| Size: | 0.35mm x 0.9mm |
| Series: | - |
| Length - Overall: | 3.72" (94.5mm) |
| Length - Blade: | 0.59" (15.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Ceramic, ESD Safe, Free Turning Cap, Non-Magnetic |
| Detailed Description: | 0.35mm x 0.9mm Slotted Screwdriver 3.72" (94.5mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 27009, use the request quote form to request 27009 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 27009.The price and lead time for 27009 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 27009.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

