270
Keystone Electronics Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 270 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 270 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 270 |
|---|---|
| Manufacturer | Keystone Electronics Corp. |
| Description | SNAPON SR BATT SOCKET .125" HOLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.39 | $0.294 | $0.214 | $0.206 | ||
| 250 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | ||
| $0.185 | $0.147 | $0.134 | $0.126 | ||
Specifications
Data sheet
| Termination Style: | - |
|---|---|
| Style: | Contact Snap (Positive) |
| Series: | - |
| Other Names: | 270K 270K-ND 36-270 Q1727872 Q2948649 |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Cells: | - |
| Mounting Type: | Custom |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height Above Board: | - |
| Battery Type, Function: | 9V, Snap Contact (Single) |
| Battery Series: | - |
| Battery Cell Size: | 9V |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 270, use the request quote form to request 270 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 270.The price and lead time for 270 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 270.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




