26947
Wiha
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26947 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26947 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26947 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | BLADE HEX SOCKET 5MM 4.72" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.05 lb (22.68g) |
|---|---|
| Tool Type: | Blade |
| Tip - Type: | Hex Socket |
| Tip - Size: | 5mm |
| Series: | System 4 |
| Quantity: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Length - Overall: | 4.72" (120.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Chrome Finish |
| Drive Size: | 4mm |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26947, use the request quote form to request 26947 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26947.The price and lead time for 26947 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26947.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

