26800B-387
Aven
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26800B-387 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26800B-387 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26800B-387 |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | MICRO STEREO ZM 10X-44X W/LIGHT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free by exemption / RoHS compliant by exemption |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Working Distance: | 3.54" (90.0mm) |
|---|---|
| Weight: | 19 lbs (8.6kg) |
| Type: | Microscope, Stereo Zoom (Trinocular) |
| Series: | DSZV-44, Gemscope |
| Magnification Range: | 10x ~ 44x |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS compliant by exemption |
| Includes: | Dust Cover, Fuse, Rubber Eye Guards, Stand, Tension Pin, Tweezer |
| Illumination: | Fluorescent, Halogen |
| Field of View: | 0.79" ~ 0.18" (20.00mm ~ 4.50mm) |
| Detailed Description: | Microscope, Stereo Zoom (Trinocular) 10x ~ 44x Fluorescent, Halogen |
| Camera Type: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26800B-387, use the request quote form to request 26800B-387 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26800B-387.The price and lead time for 26800B-387 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26800B-387.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

