26800B-371
Aven
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26800B-371 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26800B-371 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26800B-371 |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | MICRO STEREO ZM 6.7X-50X W/LIGHT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1,488.88 | |||||
Specifications
Data sheet
| Working Distance: | 4.25" (108.0mm) |
|---|---|
| Weight: | 15 lbs (6.8kg) |
| Type: | Microscope, Stereo Zoom (Binocular) |
| Series: | SPZ-50PFM |
| Other Names: | 243-1062 26800B371 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Magnification Range: | 6.7x ~ 50x |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Interface: | - |
| Includes: | Dust Cover, Rubber Eye Guards, Stand, Tension Pin |
| Illumination: | LED, White (60) |
| Field of View: | 1.35" ~ 0.14" (34.30mm ~ 3.60mm) |
| Detailed Description: | Microscope, Stereo Zoom (Binocular) 6.7x ~ 50x LED, White (60) |
| Camera Type: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26800B-371, use the request quote form to request 26800B-371 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26800B-371.The price and lead time for 26800B-371 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26800B-371.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

