26737
Wiha
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26737 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26737 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26737 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | SCREWDRIVER TORX T5 5.28" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $7.286 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.03 lb (13.61g) |
|---|---|
| Tool Type: | Screwdriver |
| Tip - Type: | Torx® |
| Size: | T5 |
| Series: | PicoFinish® |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length - Overall: | 5.28" (134.0mm) |
| Length - Blade: | 1.57" (40.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Chrome Finish, Ergonomic, Free Turning Cap, Soft Grip |
| Detailed Description: | T5 Torx® Screwdriver 5.28" (134.0mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26737, use the request quote form to request 26737 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26737.The price and lead time for 26737 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26737.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


