26729
Wiha
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26729 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26729 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26729 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | SCREWDRIVER TORX T10 5.9" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.04 lb (18.14g) |
|---|---|
| Tool Type: | Screwdriver |
| Tip - Type: | Torx® |
| Size: | T10 |
| Series: | MagicSpring, PicoFinish® |
| Length - Overall: | 5.90" (150.0mm) |
| Length - Blade: | 1.97" (50.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Chrome Finish, Ergonomic, Free Turning Cap, Screw Holding, Soft Grip |
| Detailed Description: | T10 Torx® Screwdriver 5.90" (150.0mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26729, use the request quote form to request 26729 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26729.The price and lead time for 26729 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26729.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

