26700-301
Aven
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26700-301 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26700-301 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26700-301 |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | MICROSCOPE DGTL 10X-120X W/LIGHT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Working Distance: | 0.39" ~ 19.69" (10mm ~ 500mm) |
|---|---|
| Weight: | 0.65 lb (294.84g) |
| Type: | Microscope, Digital |
| Series: | zipScope |
| Other Names: | 243-1115 26700301 |
| Magnification Range: | 10x ~ 20x, 120x |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Includes: | Software, Stand, USB Dongle |
| Illumination: | LED, White (8) |
| Field of View: | - |
| Detailed Description: | Microscope, Digital 10x ~ 20x, 120x LED, White (8) |
| Camera Type: | CMOS 1/2" |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26700-301, use the request quote form to request 26700-301 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26700-301.The price and lead time for 26700-301 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26700-301.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
