26700-208
Aven
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26700-208 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26700-208 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26700-208 |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | MICROSCOPE DGTL 1X-500X W/LIGHT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Working Distance: | 0.00" ~ 0.12" (0.00mm ~ 3mm) |
|---|---|
| Weight: | 2.4 lbs (1.1kg) |
| Type: | Microscope, Digital |
| Series: | Mighty Scope |
| Other Names: | 243-1113 26700208 |
| Magnification Range: | 1x ~ 80x Optical, 200x, 500x Digital |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Includes: | Adapter, Software, Stands |
| Illumination: | LED, White (6) Adjustable |
| Field of View: | - |
| Detailed Description: | Microscope, Digital 1x ~ 80x Optical, 200x, 500x Digital LED, White (6) Adjustable |
| Camera Type: | CMOS 1/3" |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26700-208, use the request quote form to request 26700-208 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26700-208.The price and lead time for 26700-208 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26700-208.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
