26700-207
Aven
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26700-207 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26700-207 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26700-207 |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | MICROSCOPE DGTL 10X-200X W/LIGHT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $323.33 | |||||
Specifications
Data sheet
| Working Distance: | 0.33" ~ 4.41" (8.50mm ~ 112.00mm) |
|---|---|
| Weight: | 0.25 lb (113.4g) |
| Type: | Microscope, Digital |
| Series: | Mighty Scope |
| Other Names: | 243-1346 26700-207-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Magnification Range: | 10x ~ 50x, 200x |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Includes: | Manual, Software, Stand |
| Illumination: | LED, UV (6) - IR (850nm) |
| Field of View: | - |
| Detailed Description: | Microscope, Digital 10x ~ 50x, 200x LED, UV (6) - IR (850nm) |
| Camera Type: | CMOS 1/4" |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26700-207, use the request quote form to request 26700-207 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26700-207.The price and lead time for 26700-207 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26700-207.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
