26700-109
Aven
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26700-109 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26700-109 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26700-109 |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | VIDEO INSP SYST CMOS 57.6X-384X |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2,526.59 | |||||
Specifications
Data sheet
| Working Distance: | 1.38" ~ 11.54" (35mm ~ 293mm) |
|---|---|
| Weight: | 25 lbs (11.3kg) |
| Series: | Mighty Mag |
| Other Names: | 243-1300 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Magnification Range: | 57.6x ~ 384x |
| Includes: | Cable, Camera, Controller, Focus Mount, Lens, Light, Monitor, Power Supply, Remote Control, Stand |
| Illumination: | LED (96) |
| Field of View: | 0.07" ~ 0.63" (1.8mm ~ 16mm) |
| Display Style: | 22" Color HD LCD |
| Detailed Description: | Video Inspection System CMOS 1/2.8" 57.6x ~ 384x 22" Color HD LCD |
| Camera Type: | CMOS 1/2.8" |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26700-109, use the request quote form to request 26700-109 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26700-109.The price and lead time for 26700-109 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26700-109.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

