26560
Wiha
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26560 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26560 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26560 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | NUT DRIVER HEX SOCKET 6MM 6.69" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 368 pcs | 373 pcs | 388 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.40 | $6.016 | $5.632 | $5.312 | ||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.06 lb (27.22g) |
|---|---|
| Tool Type: | Nut Driver |
| Tip - Type: | Hex Socket |
| Size: | 6mm |
| Series: | - |
| Other Names: | 26560-ND 431-1436 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length - Overall: | 6.69" (170.0mm) |
| Length - Blade: | 2.36" (60.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Chrome Finish, Ergonomic, Free Turning Cap |
| Detailed Description: | 6mm Hex Socket Nut Driver 6.69" (170.0mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26560, use the request quote form to request 26560 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26560.The price and lead time for 26560 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26560.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


