26055
Wiha
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 26055 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 26055 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 26055 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | SCREWDRIVER SLOT 0.3X1.8MM 5.28" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.685 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.03 lb (13.61g) |
|---|---|
| Tool Type: | Screwdriver |
| Tip - Type: | Slotted |
| Size: | 0.3mm x 1.8mm |
| Series: | PicoFinish® |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length - Overall: | 5.28" (134.0mm) |
| Length - Blade: | 1.57" (40.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Chrome Finish, Free Turning Cap, Soft Grip |
| Detailed Description: | 0.3mm x 1.8mm Slotted Screwdriver 5.28" (134.0mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 26055, use the request quote form to request 26055 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 26055.The price and lead time for 26055 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 26055.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


