25ZLG820MEFC10X23
Rubycon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 25ZLG820MEFC10X23 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 25ZLG820MEFC10X23
Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:ZLG
Ripple Current @ Low Frequency:1.416A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.36A @ 100kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lifetime @ Temp.:4000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:13 mOhms
Height - Seated (Max):0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:820µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
Capacitance:820µF