25YXH680MEFCT810X20
Rubycon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 25YXH680MEFCT810X20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 25YXH680MEFCT810X20
Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:YXH
Ripple Current @ Low Frequency:770mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.4A @ 100kHz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:7000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:46 mOhms
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:680µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
Capacitance:680µF