25SST240
Crydom
25SST240
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 25SST240 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 25SST240
Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY SPST-NO 25A 180-280V
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Load:180V ~ 280V
Voltage - Input:3.5 ~ 10VDC
Termination Style:Quick Connect - 0.187"/0.250"
Supplier Device Package:-
Series:SST
Packaging:Bulk
Package / Case:Hockey Puck
Output Type:AC
Other Names:Q2018422A
Mounting Type:Chassis Mount
Load Current:25A