25SEV22M5X5.5
Rubycon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 25SEV22M5X5.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 25SEV22M5X5.5
Manufacturer Rubycon
Description SMD CAP
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Series:SEV
Ratings:AEC-Q200
Polarization:Polar
Package / Case:Radial, Can - SMD
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:22µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance:22µF