25SEP6R8M
Panasonic
25SEP6R8M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 25SEP6R8M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 25SEP6R8M
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 6.8UF 20% 25V T/H
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 626 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Series:OS-CON™, SEP
Ripple Current @ Low Frequency:60mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.2A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:P16321
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):80 mOhm
Detailed Description:6.8µF 25V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 80 mOhm 3000 Hrs @ 105°C
Capacitance:6.8µF