25PZE330M10X9
Rubycon
25PZE330M10X9
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 25PZE330M10X9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 25PZE330M10X9
Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM POLY HYB 330UF 25V T/H
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 971 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Type:Hybrid
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:PZE
Ripple Current @ Low Frequency:125mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.5A @ 100kHz
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:25PZE330M100010X9
25PZE330M100010X9-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):20 mOhm
Detailed Description:330µF 25V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 20 mOhm 10000 Hrs @ 105°C
Capacitance:330µF