25LC640AT-E/MS
Micrel / Microchip Technology
25LC640AT-E/MS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 25LC640AT-E/MS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 25LC640AT-E/MS
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC EEPROM 64KB SPI 10MHZ 8MSOP
(In US Dollars)
1 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Voltage - Supply:2.5 V ~ 5.5 V
Technology:EEPROM
Supplier Device Package:8-MSOP
Series:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Other Names:25LC640AT-E/MSCT
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Type:Non-Volatile
Memory Size:64Kb (8K x 8)
Memory Interface:SPI
Memory Format:EEPROM
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:EEPROM Memory IC 64Kb (8K x 8) SPI 10MHz 8-MSOP
Clock Frequency:10MHz