258GXQSJ50ES
Bussmann (Eaton)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 258GXQSJ50ES with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 258GXQSJ50ES
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FUSE 25.8KV 50E RATED SIEMENS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:25.8kV
Size / Dimension:3.465" Dia x 21.142" L (88.00mm x 537.00mm)
Series:-
Response Time:-
Packaging:-
Package / Case:Cartridge, Non-Standard
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:-
Features:-
Current Rating:50A