254TA103C50B
CTS Electronic Components
254TA103C50B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 254TA103C50B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 254TA103C50B
Manufacturer CTS Electronic Components
Description JOYSTICK 10K OHM 2 AXIS TH
Data sheet
Tolerance:±30%
Size / Dimension:Square - 0.425" L x 0.425" W x 0.366" H (10.80mm x 10.80mm x 9.30mm)
Series:254
Rotation Angle:50°
Resistance:10 kOhms
Power (Watts):0.0125W
Packaging:Bulk
Mounting Type:Through Hole
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:2 with Switch(s) Axis 10 kOhms Through Hole Joystick Potentiometer 50° 0.0125W