252A104A50TA
Buy 252A104A50TA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 252A104A50TA
Manufacturer CTS Electronic Components
Description JOYSTICK 100K OHM 2 AXIS TH
Data sheet
Tolerance:±10%
Size / Dimension:Square - 0.815" L x 0.807" W x 0.760" H (20.70mm x 20.50mm x 19.30mm)
Series:252
Rotation Angle:50°
Resistance:100 kOhms
Power (Watts):0.0125W
Detailed Description:2 Axis 100 kOhms Through Hole Joystick Potentiometer 50° 0.0125W