251R14S470GV4T
Johanson Technology
251R14S470GV4T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 251R14S470GV4T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 251R14S470GV4T
Manufacturer Johanson Technology
Description CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0603
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.035" (0.89mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Series:S
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:251R14S470GV4T-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:47pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:47pF