251R14S2R7AV4T
Johanson Technology
251R14S2R7AV4T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 251R14S2R7AV4T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 251R14S2R7AV4T
Manufacturer Johanson Technology Inc.
Description CAP CER 2.7PF 250V NP0 0603
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:2.7pF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Series:S
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:RF, Microwave, High Frequency
Ratings:-
Polarization:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:251R14S2R7AV4T
Lead Style:0.035" (0.89mm)
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Failure Rate:-
Expanded Description:2.7pF ±0.05pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.05pF