2430-008-X5F0-102MLF
CTS Electronic Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2430-008-X5F0-102MLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2430-008-X5F0-102MLF
Manufacturer CTS Electronic Components
Description CAP FEEDTHRU 1000PF 200V AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Thread Size:6-32
Temperature Coefficient:X5F
Size / Dimension:0.156" Dia x 0.350" L (3.96mm x 8.90mm)
Series:2430
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Bushing
Other Names:2430008X5F0102MLF
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insertion Loss:-
Height (Max):-
Detailed Description:1000pF Feed Through Capacitor 200V Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Capacitance:1000pF