2425-601-X5W0-103Z
CTS Electronic Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2425-601-X5W0-103Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2425-601-X5W0-103Z
Manufacturer CTS Electronic Components
Description CAP FEEDTHRU 0.01UF 100V AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:-20%, +80%
Thread Size:8-32
Temperature Coefficient:X5W
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.470" L (4.75mm x 11.94mm)
Series:2425
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Bushing
Other Names:2425601X5W0103Z
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Insertion Loss:35dB @ 100MHz
Height (Max):-
Detailed Description:10000pF Feed Through Capacitor 100V 20A Axial, Bushing
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:20A
Capacitance:10000pF