2425-003-X7W0-103ZLF
CTS Electronic Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2425-003-X7W0-103ZLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2425-003-X7W0-103ZLF
Manufacturer CTS Electronic Components
Description CAP FEEDTHRU 0.01UF 100V AXIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:-20%, +80%
Thread Size:8-32
Temperature Coefficient:X7W
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.359" L (4.75mm x 9.12mm)
Series:2425
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Other Names:2425003X7W0103ZLF
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insertion Loss:-
Height (Max):-
Detailed Description:10000pF Feed Through Capacitor 100V 20A Axial, Bushing, 1 Turret Lead
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:20A
Capacitance:10000pF