24-CBSA-2.0X4.25X0.2
Leader Tech Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 24-CBSA-2.0X4.25X0.2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 24-CBSA-2.0X4.25X0.2
Manufacturer Leader Tech Inc.
Description 24 SERIES CBS SHIELD ASSEMBLY -
(In US Dollars)
21 pcs
Data sheet
Width - Overall:2.000" (50.80mm)
Ventilation:Non-Vented
Type:Shield, 2-Piece
Series:20-CBS
Mounting Type:Surface Mount, Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Overall:4.250" (107.95mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Overall:0.200" (5.08mm)
Detailed Description:RF Shield Shield, 2-Piece 2.000" (50.80mm) X 4.250" (107.95mm) Non-Vented Surface Mount, Through Hole