24-6337-0657
Kester
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 24-6337-0657 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 24-6337-0657 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 24-6337-0657 |
|---|---|
| Manufacturer | Kester |
| Description | SOLDER FLUX-CORED/OR421 63/37.03 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 25 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $50.944 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 20 AWG, 22 SWG |
|---|---|
| Type: | Wire Solder |
| Shipping Info: | - |
| Shelf Life Start: | - |
| Shelf Life: | Not Applicable |
| Series: | OR421 |
| Process: | Leaded |
| Other Names: | 24-6337-0657-ND KE1870 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Melting Point: | 361°F (183°C) |
| Lead Free Status: | Contains lead |
| Form: | Spool, 1 lb (454 g) |
| Flux Type: | Water Soluble |
| Diameter: | 0.031" (0.79mm) |
| Detailed Description: | Leaded Water Soluble Wire Solder Sn63Pb37 (63/37) 20 AWG, 22 SWG Spool, 1 lb (454 g) |
| Composition: | Sn63Pb37 (63/37) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 24-6337-0657, use the request quote form to request 24-6337-0657 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 24-6337-0657.The price and lead time for 24-6337-0657 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 24-6337-0657.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

