23Z467SM-T
Pulse Electronics Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 23Z467SM-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 23Z467SM-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 23Z467SM-T |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Description | Telecom Transformer 1CT: 2CT/1CT: 1CT 2000Vrms 0.6Ohm Prim. DCR Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.553 | $0.499 | $0.45 | $0.441 | ||
Specifications
Data sheet
| Turns Ratio - Primary:Secondary: | 1CT:2CT Transmitter, 1CT:1CT Receiver |
|---|---|
| Transformer Type: | LAN 10G Base-T |
| Size / Dimension: | 0.450" L x 0.265" W (11.43mm x 6.73mm) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Other Names: | 23Z467SM-T-ND 23Z467SMT 553-2141-2 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inductance: | 140µH |
| Height - Seated (Max): | 0.215" (5.46mm) |
| Energy Time (E.T.): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 23Z467SM-T, use the request quote form to request 23Z467SM-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 23Z467SM-T.The price and lead time for 23Z467SM-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 23Z467SM-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

