23K640-E/ST
Buy 23K640-E/ST with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 23K640-E/ST
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC SRAM 64K SPI 20MHZ 8TSSOP
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:2.7 V ~ 3.6 V
Technology:SRAM
Supplier Device Package:8-TSSOP
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Type:Volatile
Memory Size:64Kb (8K x 8)
Memory Interface:SPI
Memory Format:SRAM
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SRAM Memory IC 64Kb (8K x 8) SPI 20MHz 8-TSSOP
Clock Frequency:20MHz