23A640-I/SN
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 23A640-I/SN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 23A640-I/SN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 23A640-I/SN |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Description | IC SRAM 64KBIT 20MHZ 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 600 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.644 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 8-SOIC |
|---|---|
| Standards: | Volatile |
| Software: | 64Kb (8K x 8) |
| Shell Style: | 1.7 V ~ 1.95 V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tube |
| Reverse Recovery Time (trr): | 20MHz |
| Polarization: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Isolation: | SRAM |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | 23A640-I/SN |
| Interface: | SPI Serial |
| Description: | IC SRAM 64KBIT 20MHZ 8SOIC |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 23A640-I/SN, use the request quote form to request 23A640-I/SN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 23A640-I/SN.The price and lead time for 23A640-I/SN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 23A640-I/SN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

