Coto Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2333-12-000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 2333-12-000
Manufacturer Coto
Description Dry Reed Relay Switch Function: 3PST-3NO
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 2680 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Turn On Voltage (Max):9 VDC
Turn Off Voltage (Min):1 VDC
Termination Style:PC Pin
Switching Voltage:200VAC, 200VDC - Max
Series:2300
Release Time:0.15ms
Packaging:Tray
Other Names:233312000
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Operate Time:0.5ms
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Features:Sealed - Hermetically
Contact Rating (Current):500mA
Contact Material:-
Contact Form:3PST-NO (3 Form A)
Coil Voltage:12VDC
Coil Type:Non Latching
Coil Resistance:1 kOhms
Coil Power:-
Coil Current:12.0mA