2312 275 18205
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2312 275 18205 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2312 275 18205 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2312 275 18205 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | RES SMD 8.2M OHM 1% 1/10W 0402 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Series: | MCS - Professional |
| Resistance: | 8.2 MOhms |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Other Names: | 2312 275 18205-ND 231227518205 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.015" (0.37mm) |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 8.2 MOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film |
| Composition: | Thin Film |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2312 275 18205, use the request quote form to request 2312 275 18205 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2312 275 18205.The price and lead time for 2312 275 18205 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2312 275 18205.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

