2305NZT-1DCG
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2305NZT-1DCG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2305NZT-1DCG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2305NZT-1DCG |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLK BUFFER 1:5 133MHZ 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 97 pcs | 194 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.02 | $5.375 | $4.838 | $4.408 | ||
| 291 pcs | 582 pcs | 1067 pcs | 2522 pcs | ||
| $3.977 | $3.569 | $3.01 | $2.86 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 2.7 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Buffer (Distribution) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:5 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output: | Clock |
| Other Names: | 2305NZT-1DCG-ND 800-3294-5 IDT2305NZT-1DCG IDT2305NZT-1DCG-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | Clock |
| Frequency - Max: | 133MHz |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Detailed Description: | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:5 133MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Base Part Number: | IDT2305-1 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2305NZT-1DCG, use the request quote form to request 2305NZT-1DCG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2305NZT-1DCG.The price and lead time for 2305NZT-1DCG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2305NZT-1DCG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



