2304890-1
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2304890-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2304890-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2304890-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CORD 14AWG 0.82' BLACK, RED |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $29.01 | $26.186 | $25.088 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $23.52 | $22.736 | $21.482 | |||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 14 AWG |
|---|---|
| Voltage Rating: | 400V |
| Style: | Male Plug to Female Plug |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | Elcon Mini |
| Other Names: | 2304890-1-ND A136926 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 125°C |
| Number of Conductors: | 4 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Length: | 0.82' (250.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 0.82' (250.0mm) Power Cord Black, Red To |
| Current Rating: | 40A |
| Cord Type: | - |
| Color: | Black, Red |
| Approved Countries: | - |
| Approval Marks: | - |
| 2nd Connector: | - |
| 1st Connector: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2304890-1, use the request quote form to request 2304890-1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2304890-1.The price and lead time for 2304890-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2304890-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



