2304886-1
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2304886-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2304886-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2304886-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CA,ET, 3POS, LONG PULL-TAB,NO DE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $9.29 | $8.889 | $8.081 | $7.677 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $7.475 | $6.667 | $6.263 | $5.536 | ||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 12 AWG |
|---|---|
| Usage: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | Elcon Mini |
| Other Names: | A124578 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 125°C |
| Number of Positions: | 3 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Length: | 0.82' (250.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gender: | Male to Male |
| Frequency - Max: | - |
| Features: | Pull Tab |
| Fastening Type: | Latch Lock, Push-Pull |
| Detailed Description: | 3 Position Plug to Plug 0.82' (250.0mm) Black Unshielded |
| Connector Type: | Plug to Plug |
| Color: | Black |
| Cable Type: | Round |
| Cable Connectors: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2304886-1, use the request quote form to request 2304886-1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2304886-1.The price and lead time for 2304886-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2304886-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


