2302984
Phoenix Contact
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2302984 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2302984 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2302984 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | INTERFACE MOD DSUB MALE 9POS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $125.50 | $115.461 | $106.675 | |||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 12-24 AWG |
|---|---|
| Width: | 3.031" (76.99mm) |
| Voltage - Rated: | 125V |
| Series: | VARIOFACE, FLKM |
| Process Side Connection: | Terminal Blocks - Spring Connection |
| Positions / Poles: | 9 |
| Other Names: | 2302984-ND 277-14592 FLKM-D9SUB/S/ZFKDS FLKMD9SUBSZFKDS |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 50°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length: | 1.331" (33.81mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Label Holder |
| Detailed Description: | 9 Position Interface Module Terminal Blocks - Spring Connection To D-Sub, Male 12-24 AWG |
| Current Rating (Per Contact): | 1.5A |
| Control Side Connection: | D-Sub, Male |
| Control Side Cable Retainer: | Jackscrew Socket |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2302984, use the request quote form to request 2302984 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2302984.The price and lead time for 2302984 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2302984.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


