23012R1C8.25W
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 23012R1C8.25W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 23012R1C8.25W
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CARTRIDGE 230A 8.25KVAC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:8.25kV
Size / Dimension:3.000" Dia x 15.875" L (76.20mm x 403.23mm)
Series:POWR-GARD®
Response Time:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Cartridge, Non-Standard
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Fuse Type:Cartridge
Features:Indicating
Current Rating:230A