2301218
SCS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2301218 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2301218 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 2301218 |
|---|---|
| Manufacturer | SCS |
| Description | BAG STATIC CUSH METAL 18"X12" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.489 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width - Inside: | 12" (304.8mm) |
|---|---|
| Type: | Static Shielding Bag (Cushioned) |
| Thickness: | 150 mil (3810 microns) |
| Tensile Strength: | 20 lbs (9.1 kg) |
| Static Discharge Shielding: | <20nJ |
| Series: | 2300R |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Metal Layer: | In |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length - Inside: | 18" (457.2mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Static Shielding Bag (Cushioned) |
| Color: | Silver |
| Closure System: | User Defined - Clips, Heat Seal, Tape |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 2301218, use the request quote form to request 2301218 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2301218.The price and lead time for 2301218 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 2301218.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


