230-75-LPI
Bel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 230-75-LPI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 230-75-LPI
Manufacturer Bel
Description XFRMR SEMI-TORO 18VA THRU HOLE
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Weight:0.95 lb (430.91g)
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 115V, Series 230V
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Isolation:4000Vrms
Type:Semi-Toroidal
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:66.80mm L x 55.60mm W
Series:LPI
Secondary Winding(s):Dual
Primary Winding(s):Dual
Power - Max:18 VA
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):30.00mm
Current - Output (Max):Parallel 150mA, Series 75mA