22N78313P1001
Portescap
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 22N78313P1001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 22N78313P1001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 22N78313P1001 |
|---|---|
| Manufacturer | Portescap |
| Description | STANDARD MOTOR 10000 RPM 9VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $117.84 | $115.734 | $113.629 | $111.946 | $109.421 | |
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.117 lb (53.07g) |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 9VDC |
| Type: | DC Motor |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 2.05 / 14.5 |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Termination Style: | Solder Tab |
| Size / Dimension: | Round - 0.866" Dia (22.00mm) |
| Series: | 22N78 Athlonix |
| RPM: | 10000 RPM |
| Power - Rated: | 12W |
| Other Names: | 1011225009 22N78-313P.1001 403-1047 |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Mounting Hole Spacing: | 0.670" (17.00mm) |
| Motor Type: | Brushed |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.295" (7.50mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Function: | Standard |
| Features: | - |
| Encoder Type: | - |
| Diameter - Shaft: | 0.059" (1.50mm) |
| Detailed Description: | Brushed DC Motor Standard 10000 RPM 12W 9VDC |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 22N78313P1001, use the request quote form to request 22N78313P1001 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 22N78313P1001.The price and lead time for 22N78313P1001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 22N78313P1001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


