229W-12BLK
E-Z-Hook
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 229W-12BLK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 229W-12BLK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 229W-12BLK |
|---|---|
| Manufacturer | E-Z-Hook |
| Description | MINI HOOK TO ALLIGATOR ASSEMBLY |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.94 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 22 AWG |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Range: | 221°F (105°C) |
| Series: | E-Z-MINI-HOOK™ X100W |
| Other Names: | 229W-12 BLACK 229W-12 BLACK-ND Q2002865A |
| Material - Insulation: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 12.0" (304.80mm) Alligator Clip, Miniature, Insulated To Mini Hook Test Lead 1000V (1kV) 1 Lead, Black |
| Current Rating: | 2.5A |
| Contents: | 1 Lead, Black |
| Configuration: | Alligator to Grabber, Hook |
| Cable Length: | 12.0" (304.80mm) |
| 2nd Connector: | Mini Hook |
| 1st Connector: | Alligator Clip, Miniature, Insulated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 229W-12BLK, use the request quote form to request 229W-12BLK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 229W-12BLK.The price and lead time for 229W-12BLK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 229W-12BLK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



